Gabinet chirurgiczny, medycyny sportowej i estetycznej
Gabinet chirurgiczny, medycyny sportowej i estetycznej
504 062 691

Medycyna estetyczna

Zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej:

  • Botoks - wstrzyknięcie toksyny botulinowej - substancji produkowanej przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus, w określone mięśnie twarzy. Zmarszczki biorą się z nadmiernej aktywności mięśni w określonych częściach twarzy. Mięsień kurczy się, kiedy dostanie odpowiedni sygnał z włókna nerwowego. Jeśli  wstrzykniemy w niego botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a to doprowadzi do braku aktywności mięśnia. Efekt utrzymuje się na ogół ok. 6 miesięcy. Potem działanie toksyny botulinowej nieco słabnie, chociaż zdarzają się osoby, które zauważają je nawet przez 8-10 miesięcy.
    Zabieg może być wykonany u wszystkich osób, z wyjątkiem kobiet w ciąży, karmiących oraz osób ze zdiagnozowaną chorobą neurologiczną, polegającą na osłabieniu siły mięśniowej np. Miastenia gravis.
  • Wypełnianie kwasem hialuronowym - Kwas hialuronowy wstrzykiwany w miejscu powstania zmarszczek: likwiduje wgłębienia, wypełnia je, napręża skórę oraz uelastycznia włókna kolagenowe i elastynowe. Preparaty do wypełniania zmarszczek mają postać plastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę lub podany w usta powiększa ich objętość i modeluje kontur ust. Okres utrzymania się efektu początkowego trwa od 6 do 12 miesięcy.
    Również jak w przypadku botoksu nie wykonuje się tego typu zabiegów u kobiet w ciąży, karmiących jak i u osób, z aktywną opryszczką lub innymi, widocznymi stanami zapalnymi skóry (jak np. trądzik). Inne przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym to: nadwrażliwość na tę substancję, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, skłonność do powstawania blizn przerostowych.
  • Mezoterapia twarzy - zabieg ten polega na podaniu wprost do skóry substancji odżywczych i leczniczych w celu jej rewitalizacji. Substancje te, podawane za pomocą cienkiej igły, precyzyjnie działają w miejscach, gdzie pojawia się problem. Mezoterapia nie tylko odwraca i hamuje skutki upływającego czasu, ale stanowi również doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową. Zabieg stymuluje mikrokrążenie w skórze i pobudza komórki do regeneracji oraz produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra zachowuje młodość na dłużej.
  • Mezoterapia okolicy oczu (Light Eyes)- rewitalizujący koktajl nowej generacji. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. 
    Ta wyjątkowa kombinacja jako jedyna wśród dostępnych na rynku preparatów jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami.
W najbliższym czasie pojawią się w ofercie zabiegi mezoterapii igłowej włącznie z tzw. "wampirzym liftingiem"- podanie osocza bogatopłytkowego.orzecznictwo sportowo-lekarskie

Gabinet w Poznaniu i Obornikach. Możliwość dojazdu do pacjenta! Badania dla sportowców - zniżki dla klubów.